Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
(Po-Pá, 8-16 hod.)
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Videonávody
  3. Čištění tiskové hlavy Epson

Toto čistění je potřeba provést při přechodu z jednoho typu inkoustu na jiný. Například, když je tiskárna s pigmentovým inkoustem a chcete přejít na inkoust na vodní bázi, nebo naopak. Doporučuje se také provést tento postup při výměně inkoustu od různých výrobců, protože nikdo nemůže zaručit jejich vzájemnou kompatibilitu, a to i v rámci jednoho druhu inkoustu.

Co k tomu potřebujete:

1. Tiskárnu s plně funkční tiskovou hlavou - test by měl ukázat, že všechny trysky jsou plné. Pokud část testu chybí - to znamená, že jsou buď ucpané, zaschlé nebo zavzdušněné, a pravděpodobně tento postup nepomůže na 100% a měla by být provedena reanimace tiskové hlavy.

2. Jednu stříkačku 2 ml.

3. Gumovou hadičku, kterou nasadíte na trysku. Hadička musí být těsně přiléhat k trysce.

4. Mycí kapalina pro čistění inkoustové tiskové hlavy. Místo mycí kapaliny můžete použit destilovanou vodu nebo roztok pro injekce (prodává se v lékárnách).

Co máte udělat

1. Zmáčkněte tlačítko "výměna inkoustových kazet" - tisková hlava vyjede do polohy "výměna". Odpojte napájecí kabel tiskárny. Vyndejte kazety z tiskárny.

2. Zkraťte konec injekční stříkačky tak (odříznout přibližně 1-2 mm), ať můžete nasadit injekční stříkačku na trysku tiskové hlavy. Stříkačka se musí nasazovat na trysku s trochou snahy, tím zajistíte dobré utěsnění.

3. Předehřejte mycí kapalinu na cca 30°C - 35°C (to lze provést v misce s horkou vodou), naplňte roztokem dvě třetiny stříkačky tak, aby třetina stříkačky obsahovala vzduch. Vzduchová mezera je potřebná pro hydraulické oddělení. Bez vzduchové mezery je nutné pracovat opatrně, aby nedošlo k poškození tiskové hlavy.

4. Nasaďte stříkačku s teplou mycí kapalinou, zlehka stiskněte píst stříkačky a protlačte obsah stříkačky skrz tiskovou hlavu. Vezmete stejné množství kapaliny a znovu zopakujte. Proveďte stejný postup čištění postupně u každé trysky. Tedy proveďte čistění 2-3 krát a ujistěte se, že tekutina volně a bez námahy proudí v každé trysce tiskové hlavy. Pokud nějaké trysce čištění nepomohlo – zopakujte ho.

5. Čistění je dokončeno. Nainstalujte inkoustové kazety nebo CISS, proveďte 1-2 standardní čištění přes ovladače tiskárny a nechte tiskárnu na několik hodin bez manipulace (nejlépe na den). Vzduch, který zůstal v hlavě, musí vyjít ven přes vzduchovou komoru inkoustové kazety nebo CISS.

Nepropásněte novinky, akce a slevy!
Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme jednou za 14 dní.
ÚSPORY

Úspory

Kde nás najdete

Centrum levného tisku

Chrastavská 262/6

460 01, Liberec 1

 
Kontakty
Zákaznická podpora
Zákaznická podpora
(Po-Pá, 8-16 hod.)
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz